Наші новини

У 2018 році до роботи із впровадження ґендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні доєднуються Волинська, Рівненська, Одеська, Чернігівська області

16-17 січня 2018 року за підтримки Проекту ҐОБ в Україні відбувся тренінг для місцевих консультантів (фасилітаторів) щодо реалізації ҐОБ в нових областях (Волинська, Рівненська, Одеська, Чернігівська). У заході також взяли участь представники Київської та Сумської областей. Це перший тренінг із серії 3 дводенних тренінгів. Проведення наступних двох тренінгів заплановано на лютий-березень 2018 року.

Під час тренінгу учасниці та учасники дізналися про організаційні підходи до реалізації Проекту ГОБ на місцевому рівні, про сутність та принципи ҐОБ, про стан ґендерної рівності в Україні, а також про українську та міжнародну практику впровадження ґендерного бюджетування.

Другий день тренінгу був присвячений питанню проведення ґендерного бюджетного аналізу. Були проаналізовані етапи ґендерно-орієнтованого бюджетування та кроки ґендерного бюджетного аналізу програм, проведені практичні вправи щодо ґендерних проблем у наступних галузях: освіта і наука, культура і мистецтво, молодіжна політика і фізична культура.

Учасниці та учасники ознайомилися із порядком проведення ґендерного аналізу програм/заходів/послуг та виконували практичні вправи, спрямовані на закріплення знань.

Після проходження тренінгу місцеві консультанти координуватимуть роботу робочих груп в нових областях і самі безпосередньо братимуть участь у здійсненні ґендерного бюджетного аналізу обраних програм у зазначених галузях.

Назад до Новин