Наші новини

Результати впровадження ҐОБ в Україні були представлені на Українському Жіночому Конгресі у Львові

28 вересня 2018 року у м. Львів відбувся Український Жіночий Конгрес (УЖК). У його роботі взяли участь понад 100 учасниць та учасників з 10 областей України, серед яких були представники і представниці об’єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування, державних органів влади, громадські активісти й активістки. Вони обговорили зарубіжний та український досвід запровадження в суспільстві рівних можливостей для жінок і чоловіків, наголосили на необхідності гармонізувати чинне законодавство з урахуванням принципів ґендерної рівності та недискримінації, закликали викорінювати публічні і побутові ґендерні стереотипи. Проект ҐОБ виступив одним із партнерів УЖК.

Вступ до обговорення економічної бази та фінансових інструментів, які закладають паритет між жінками і чоловіками, зробила Мая Босніч, керівниця проекту «Ґендерно орієнтоване бюджетування в Україні». Вона розповіла про здобутки проекту за 5 років, про співпрацю з Міністерством фінансів України, обласними департаментами фінансів, про плани та очікування на наступні роки. Вона також наголосила на важливості підтримки цих питань на державному рівні і необхідності законодавчого закріплення ґендерного бюджетування у найближчому майбутньому. Мая Босніч поінформувала, що весь цей час було проведено ґендерний бюджетний аналіз 99 програм, які фінансуються з державного і місцевих бюджетів: «На сьогоднішні день ґендерний підхід інтегровано в 60 паспортів бюджетних програм. Це допоможе нам побачити і подолати ґендерні розриви у різних сферах, і забезпечити рівний доступ жінок і чоловіків до якісних послуг. Інтеграція ґендерного підходу до документів, які пов’язані з бюджетним процесом, зробить ґендерно орієнтоване бюджетування обов’язковим для всіх головних розпорядників коштів».

У заході також взяли участь члени робочих груп із ҐОБ Волинської та Закарпатської областей – Юрій Фредюк та Анастасія Окапінська. Юрій Фредюк, начальник відділу фінансів соціально-культурної сфери управління фінансів невиробничої сфери Департаменту фінансів Волинської ОДА, поділився досвідом роботи із впровадження ҐОБ у Волинській області, зокрема, розповів про результати ґендерного бюджетного аналізу в галузі освіти.

Назад до Новин