Проект "Ґендерне бюджетування в Україні"

Як гендерне бюджетування змінює життя людей у Запорізькій області

Як гендерне бюджетування змінює життя людей у Запорізькій області Гендерно-орієнтоване бюджетування вже має конкретні результати у різних регіонах України і сьогодні можна побачити як ГОБ змінює життя людей на краще! Про це повідомила голова Запорізького благодійного фонду "Єдність" за майбутнє", експертка з гендерного бюджетування Тамара Огородова.

За її словами після низки тренінгів з ГОБ, які проводились в Запорізькій області, депутатки з різних районів не просто зацікавились передовим досвідом справедливого розподілу бюджету, а й почали проводити гендерний бюджетний аналіз у своїх населених пунктах. Як наслідок - бюджети двох міст були змінені, а внаслідок цих змін змінилось життя людей.  
 
Наприклад у місті Молочанськ в результаті ГОБ-аналізу провели освітлення на деяких темних вулицях. Як розповідає голова міжфракційної депутатської групи "Рівні можливості" у Молочанській міській раді Олена Остролуцька, наприкінці 2016 року жінки-депутатки провели гендерний бюджетний аналіз освітлення вулиць міста. В результаті аналізу з'ясувалось, що з дитячих гуртків дітей забирають тільки матері та бабусі. А ділянки доріг біля будівель, де займаються діти виявились не освітленими, що було небезпечним для жінок та дітей. Депутатки виступили на сесії з конкретними цифрами та переконали чоловіків-депутатів проголосувати за виділення коштів на освітлення цих ділянок міста. На початку 2017 року на усіх проблемних ділянках було встановлено освітлення!

Молочанськ.jpg
Фото з сайту Молочанської міськради

Ще далі пішли у Вільнянській міськраді. Як розповіла секретарка Вільнянської міської ради, учасниця міжфракційної депутатської групи "Рівні можливості" у Вільнянській міській раді Світлана Шраменко, у місті провели гендерний бюджетний аналіз стану тротуарів. В результаті виявивли, що більшість тротуарів міста не пристосовані для пересування жінок на підборах, з дитячими візками та маломобільних осіб. Внаслідок ГОБ-аналізу у місті Вільнянськ не тільки відремонтували тротуари, а й встановили освітлення усюди, де його не вистачало, що одразу ж підвищило безпеку пересування жінок, дітей та людей з обмеженими можливостями.

03.04.2017

Перейти до списку

Жовтень 2017
Попередній місяць

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5