Наші новини

65 представниць та представників робочих груп ҐОБ із 21 області України та м. Київ провели спільну нараду з Міністерством фінансів України

23-24 травня 2018 року у Києві проходила нарада щодо результатів ґендерного бюджетного аналізу програм, які фінансуються з місцевих бюджетів. Протягом двох днів 65 представників та представниць робочих груп з ҐОБ із 21 області України та м. Київ спільно з Міністерством фінансів України обговорювали ґендерні розриви та нерівності, виявлені у результаті проведеного ґендерного бюджетного аналізу обраних програм, обмінювалися досвідом роботи із впровадження ҐОБ в областях та ділилися успішними результатами. На початку наради з вітальним словом до учасниць та учасників звернулася Олена Мачульна, Заступник директора Департаменту місцевих бюджетів, начальник управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України. Вона подякувала усім за плідну роботу на місцевому рівні, а також зазначила: “ҐОБ позитивно впливає на життя людей і якщо життя хоча б однієї людини зміниться на краще – це вже буде результат”.

Наприкінці зустрічі усі області презентували напрацьовані робочими групами пропозиції щодо забезпечення сталості ґендерного бюджетування після закінчення Проекту ҐОБ. Практично усі були одностайними щодо необхідності внесення змін до Бюджетного кодексу України задля інтеграції ґендерного підходу в бюджетний процес. Внесення змін на державному рівні значно полегшить роботу із впровадження ҐОБ на місцевому рівні. Проте відсутність таких змін не виключає можливості ефективної роботи на регіональному рівні, що успішно доводить досвід багатьох областей. Також всі погодилися із тим, що окрім закріплення змін в нормативно-правових актах, вкрай важливо одночасно змінювати ставлення та підвищувати розуміння людей важливості та необхідності забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, хлопчиків і дівчаток у різних галузях, що призведе до покращення якості послуг, що надаються у рамках виконання галузевих програм.

Нарада надихнула учасників та учасниць на подальшу роботу із ҐОБ з метою якнайшвидшого втілення розроблених рекомендацій із зменшення та подолання ґендерних розривів у галузях освіти, спорту, культури і мистецтва, соціальної захисту та соціального забезпечення.

Назад до Новин