Наші новини

Ґендерне бюджетування – ефективний інструмент подолання ґендерної нерівності та запобігання усіх форм дискримінації

10 жовтня 2018 року у Верховній Раді України пройшли Парламентські слухання на тему: «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп», які підняли ряд гострих проблем жінок із вразливих соціальних груп та їх дискримінації. Жінки з вразливих груп (жінки з інвалідністю, ромські жінки, хворі на ВІЛ-СНІД, сільські жінки, похилого віку, жінки з числа ВПО та інші) мають нерівні моживості доступу до ресурсів та послуг, менші повноваження у політичній, економічній та  соціальній сферах.

У парламентських слухання взяли участь представниці Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні» (Проект ҐОБ). Керівниця Проекту Мая Босніч під час свого виступу розповіла про ґендерно орієнтоване бюджетування як про ефективний інструмент подолання ґендерної нерівності та запобігання усіх форм дискримінації, зокрема дискримінації жінок із вразливих категорій, і наголосила на важливості інтегрування ґендерного підходу у бюджетні документи на всіх рівнях.

Мая Босніч: «Проект «Ґендерне бюджетування в Україні» надає підтримку Міністерству фінансів України в процесі впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування. Ми впроваджуємо амбітну програму технічної допомоги, спрямовану на поширення та інституалізацію процесів бюджетного планування, які прив’язані до пріоритетів ґендерної політики в усіх ланках управління в Україні. При експертній підтримці Проекту ҐОБ і під керівництвом Міністерства фінансів ми вже 5 років підтримуємо міністерства і області, а тепер і об’єднані територіальні громади України в проведенні аналізу їх програм з ґендерної точки зору. За п’ять років проаналізовано понад 100 програм, що фінансуються з бюджету, на державному і місцевому рівнях».

Назад до Новин