Наші новини

Українські держслужбовці вивчали досвід Албанії із впровадження ґендерного бюджетування

14-18 травня відбувався навчальний візит української делегації до Албанії з метою вивчення питань ґендерного бюджетування. У рамках вивчення албанського досвіду українські держслужбовці відвідали парламент, міністерства фінансів, охорони здоров’я, сільського господарства Албанії, а також муніципалітет столиці Тирани.

Ґендерне бюджетування вже інтегровано в Бюджетний кодекс Албанії і кожне міністерство зобов’язане включати ґендерний підхід у свої програми. Під час поїздки учасниці та учасники дізналися приклади позитивного впливу ґендерно-орієнтованого бюджетування на державну політику. Наприклад, під час проведення ґендерного бюджетного аналізу програм Міністерством охорони здоров’я Албанії було виявлено, що більшість з тих, хто проходить медобстеження, становлять жінки – 60%, а чоловіки в основному не проходять регулярну діагностику, що призводить до пізнього виявлення різноманітних захворювань. Міністерство застосувало відповідні заходи, спрямовані на підвищення обізнаності чоловіків та покращення їхнього здоров’я.

Завдяки впровадженню ґендерного бюджетування Албанія досягла багатьох позитивних змін у наданні послуг жінкам та чоловікам. Саме цей досвід  переймали представники та представниці Міністерства фінансів України, Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Окрім цього, українські держслужбовці поділилися із своїми албанськими колежанками та колегами власним досвідом із впровадження ҐОБ, оскільки приклад України вважається одним із найкращих прикладів імплементації ҐОБ у світі. Українська делегація налічувала 22 особи.

Проект ҐОБ вдячний усім партнерам за допомогу в організації поїздки. Особлива подяка за підтримку та співпрацю ми висловлюємо ООН Жінки в Албанії.

Назад до Новин