Наші новини

Про ҐОБ почула вся Україна!

Пропонуємо до вашої уваги повний текст виступу національного експерта Проекту Ґендерно орієнтоване бюджетування в Україні Світлани Гаращенко на парламентських слуханнях про становище молоді в Україні.

«Доброго дня усім присутнім! Від імені Проекту я передаю вам велике вітання і також вітаю те, що ми сьогодні обговорюємо таке важливе питання як цінності і орієнтири молоді.

В рамках ҐОБ Проекту ми також працюємо у сфері молодіжної політики і спорту, і тісно співпрацюємо з Міністерством сім’ї, молоді і спорту.

На сьогоднішній день молодіжна політика говорить в цілому про молодь, як про групу віком від 14 до 35 років. Однак, якщо заглибитися в тему, як ми це робимо під час досліджень на Проекті ҐОБ, ми побачимо, що є відмінності між потребами, інтересами і ціннісними орієнтирами не лише у вікових групах, а й залежно від статевої приналежності, а також від місця проживання.

Наприклад, така проблема як безробіття є дуже актуальною для групи від 18 років і старше, і менш актуальною для групи 14-17 років. А організоване дозвілля більш актуальне для групи 14-17 років, і менш актуальне для молоді після 18 років.

В рамках Проекту ґендерне бюджетування ми відстоюємо думку, що необхідно дуже чітко і дуже виважено підходити до формування молодіжної політики і фінансування заходів в сфері молодіжної політики і спорту. І розуміти яким чином заходи будуть відображати інтереси і потреби не лише вікових груп, а й статевих груп, а також груп, в залежності від місця проживання.

Тому що, з огляду на попередні аналізи, які здійснювались обласними робочими групами ҐОБ, молодь, яка проживає у сільській місцевості значно менше залучена у різноманітні заходи і значно менше відображені її інтереси і потреби.

Хочу звернути вашу увагу, що ґендерно-орієнтоване бюджетування, окрім статевих груп, дуже уважно ставиться до потреб вікових груп і груп, залежно від місця проживання.

Отже, ҐОБ може стати одним із ключових інструментів в процесі реформування молодіжної політики, який би ефективно використовував ті фінансові ресурси, які є на сьогодні. І, при цьому, максимально враховував потреби не лише молоді в цілому, а й тих груп, які є у цій групі.

Дякую за увагу.»

Назад до Новин