Наші новини

На семінарі для головних розпорядників бюджетних коштів розповіли про ґендерний підхід в бюджетному процесі

21 березня у Міністерстві фінансів України відбувся семінар «Бюджетна реформа: новації, які впроваджуються законодавством, та особливості бюджетного процесу у 2018 році» для головних розпорядників бюджетних коштів (ГРК).
Захід був організований за підтримки Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні». У заході взяли участь понад 100 представниць та представників ГРК.
На початку семінару до учасників та учасниць звернулися Сергій Марченко, заступник Міністра фінансів України, Володимир Лозицький, директор Департаменту державного бюджету Міністерства фінансів України, Мая Босніч, керівниця Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні».
Під час відкриття семінару керівниця Проекту Мая Босніч зазначила: «Проект допомагає Міністерству фінансів здійснювати реформи задля впровадження справедливого об’єктивного бюджетування, орієнтованого на реальні потреби громадян та громадянок України. І це ґендерно-орієнтоване бюджетування. Ґендерне бюджетування є частиною середньострокового бюджетного планування. З цього року Проект ҐОБ разом з Мінфіном розширюватиме співпрацю із головними розпорядниками бюджетних коштів. Наразі Проект активно співпрацює з трьома міністерствами – Міністерством освіти і науки, Міністерством соціальної політики, Міністерством молоді і спорту. У цьому році планується, що всі міністерства за підтримки Міністерства фінансів розпочнуть роботу із впровадження ҐОБ».
Очікується, що протягом наступних трьох років всі розпорядники бюджетних коштів працюватимуть над впровадженням ґендерного бюджетування.
Про роль та особливості застосування ґендерного підходу в бюджетному процесі розповіла Ольга Чернюк, заступниця керівниці Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні».
Окрема увага була присвячена особливостям підготовки Бюджетної декларації (Основних напрямів бюджетної політики) на 2019-2021 роки та проекту держбюджету у 2018 році.

Назад до Новин