Наші новини

Проєкт ҐОБ розпочинає цикл вебінарів з міжнародними експертами та експертками

Проєкт «Ґендерне бюджетування в Україні» розпочинає цикл вебінарів за участю міжнародних експертів та експерток з метою поширення знань і досвіду щодо сучасних тенденцій розвитку і практик ҐОБ на світовому, європейському та національному рівнях.

Головними цілями вебінарів є:

✔️поглибити здатність стейкхолдерів шукати нові шляхи впровадження ҐОБ на державному та місцевому рівнях в Україні;

✔️ сприяти єдності владних інституцій, експертів з питань ґендерної рівності та ҐОБ задля розвитку ҐОБ у нових напрямках;

✔️ забезпечити сталість впровадження ґендерного підходу у бюджетному процесі в Україні.

Цільові групи:

  • державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування;
  • експерти з питань ґендерної рівності та ҐОБ;
  • викладачі ЗВО;
  • співробітники міжнародних організацій та проєктів;
  • представники організацій громадянського суспільства;
  • всі, хто прагне підвищити рівень знань з питань ҐОБ.

Вебінари відбуватимуться англійською та українською мовами із синхронним перекладом.

Програма вебінарів, яка представлена нижче, не є вичерпною. Ми чекаємо на підтвердження деяких інших експертів, тож програма може змінюватись.

Доступ до вебінарів вільний. Чекаємо на вашу участь!

 

                                              Програма вебінарів

📆 Дата: 2 вересня

Час: 10.00-13.00

💻 Долучитися до онлайн-презентації можливо за посиланням

https://grbproject-org.zoom.us/j/93450173995

Оксана Кисельова – керівниця Проєкту, кандидатка філософських наук. Має досвід роботи в академічній сфері, в міжнародних організаціях  і неурядовому секторі.  Більш, ніж 20 років є адвокатом ґендерної рівності на національному і міжнародному рівнях. Має більш ніж десятирічний досвід теоретичної і практичної роботи з питань запровадження ґендерно орієнтованого бюджетування в Україні.

Оксана Цюпа, заступниця керівниці Проєкту ҐОБ. «Ґендерно орієнтований підхід у бюджетному процесі: сутність та досвід України»

Оксана Цюпа – заступниця керівниці Проєкту, кандидатка економічних наук за спеціальністю «Гроші, фінанси і кредит», викладачка кафедри фінансів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Магістр державної служби.    Досвідчений практик у бюджетній сфері – начальник відділу фінансування галузей невиробничої сфери Головного фінансового управління Івано-Франківської обласної державної адміністрації (2004 р.). Має досвід роботи експертки з гендерного бюджетування в проекті SIDA «Ґендерно орієнтоване бюджетування на місцевому рівні в Україні» (2012 – 2013 рр.).


Спікер, тема: Резарт Ксело, «ҐОБ у бюджетному законодавстві» (11.00 – 13.00)

Резарт Ксело – міжнародний експерт, спеціалізація у сфері рівних можливостей у секторі економіки та ринку праці; інструментів та методів ґендерної інтеграції, зокрема формування бюджету з урахуванням ґендерних аспектів; ґендерний аналіз політики та бюджетів; оцінка ґендерного впливу. Має 14 років досвіду надання технічної допомоги урядам країн Західних Балкан та Південно-Східної Європи для інтеграції ґендерного підходу в управління державними фінансами. Є консультантом щодо реалізації політик відповідно до міжнародної нормативно-правової бази з прав людини, з акцентом на управління державними фінансами, соціальну інтеграцію, ґендерну рівність та ґендерне бюджетування.


📆 Дата: 8 вересня

Час: 16.00-18.00

💻 Долучитися  можливо за посиланням

https://grbproject-org.zoom.us/j/93450173995

Спікерка, тема: Елізабет Віллагомез, «Вплив COVID-19 на ґендерну рівність та ҐОБ»

Елізабет Віллагомез – експертка з прикладної економіки у сфері соціальної політики та ринку праці в розвинених країнах та країнах, що розвиваються, із 35-річним досвідом роботи в Латинській Америці, Центральній та Східній Європі, країнах ЄС, Близькому та Далекому Сході та країнах Африки. Була радником з питань економічного управління Фонду розвитку жінок ООН (наразі ООН Жінки), Нью-Йорк, керуючи глобальною програмою з ґендерного бюджетування, підтриманою урядом Бельгії та впровадженою у 14 країнах Азії, Африки та Латинської Америки. Працювала керівником та старшим науковим співробітником проєктів Європарламенту. Також має досвід консультування з питань економічної програми для Регіонального бюро Фонду розвитку жінок ООН у Східній Європі, включаючи розробку стратегії ґендерно орієнтованого бюджетування в регіоні та підтримку НУО у розробці власних інструментів адвокації.


📆 Дата: 9 вересня

Час: 16.00-18.00

💻 Долучитися  можливо за посиланням

https://grbproject-org.zoom.us/j/93450173995

Спікер, тема: Проф. Дана Фрей, «Бюджетні програми та ґендерне бюджетування»

Професор Дана Фрей має значний досвід у сфері державних фінансів у Сполучених Штатах Америки, в країнах, що розвиваються, та у всьому світі. Він керував довгостроковими проєктами реформування державних фінансів у Центральній Азії, на Кавказі та у Східній Європі. Допомагав урядам понад двадцяти країн як короткостроковий радник. Також працював радником МВФ у Карибському регіоні, Південній Азії та уряді Монтсеррата, заморської території Великобританії.

Спеціалізація – підготовка бюджету, бюджетування з урахуванням ґендерних аспектів, аналіз політики та оцінка програм, міжурядові фінанси, моніторинг та оцінка ефективності.


📆 Дата: 10 вересня

Час: 11.00-13.00

💻 Долучитися можливо за посиланням

https://grbproject-org.zoom.us/j/93450173995

Спікерка, тема: Елізабет Клатцер, «Ґендерна бюджетна заява»

Елізабет Клатцер – міжнародна експертка з питань державного управління та ґендерної політики. Має більш ніж десятирічний досвід досліджень і консультування з питань ґендерно орієнтованого бюджетування, управління державними фінансами, ґендерної та економічної політики. Отримала ступінь доктора економічних і суспільних наук. Тема докторської дисертації – «Ґендерна рівність як основа податково-бюджетної та економічної політики: теорія та практика ґендерно орієнтованого бюджетування». Д-р Клатцер володіє унікальними знаннями у різних важливих сферах, як-от ґендерно орієнтоване бюджетування та управління державними фінансами.


📆 Дата: 11 вересня

Час: 14.00-16.00

💻 Долучитися  можливо за посиланням

https://grbproject-org.zoom.us/j/93450173995

Спікерка, тема: Елізабет Клатцер, «Ґендерна та фінансова відповідь ЄС на COVID-19»


📆 Дата: 15 вересня

Час: 11.00-13.00

💻 Долучитися  можливо за посиланням

https://grbproject-org.zoom.us/j/93450173995

Спікер, тема: Резарт Ксело, «Ґендерно чутливі послуги: структура, зміст, принципи»


📆 Дата: 16 вересня

Час: 11.00-13.00

💻 Долучитися  можливо за посиланням

https://grbproject-org.zoom.us/j/93450173995

 Спікерка, тема: Елізабет Клатцер, «Участь громадськості у бюджетному процесі»


📆 Дата: 17 вересня,

Час: 14.00-16.00

💻 Долучитися можливо за посиланням

https://grbproject-org.zoom.us/j/93450173995

Спікерка, тема: Санья Ніколін, «Розвиток ҐОБ у балканських країнах»

Санья Ніколін має 25 років міжнародного досвіду, 20 років досвіду управління та 15 років досвіду консалтингу як міжнародна експертка. Здобула ступінь магістра Лондонської школи економіки та політичних наук в галузі соціальної політики та планування в країнах, що розвиваються. Спеціалізація у сфері соціальних інновацій, розвитку підприємництва, економічному розширенні прав жінок та інституціоналізації ґендерно орієнтованого бюджетування.


📆 Дата: 18 вересня

⏰ Час: 11.00-13.00

💻 Долучитися можливо за посиланням

https://grbproject-org.zoom.us/j/93450173995

Спікерка, тема: Анамарія Големак Пауел « Залучення громадськості та ҐОБ  в часи пандемії  Covid-19»

Має понад 17 років міжнародного досвіду в країнах Європи, Азії та Африки. Працювала керівницею офісу ЮНІФЕМ та експерткою з ҐОБ  у Боснії та Герцеговині.  Майже 20 років працює над розробкою політики та реалізації програм, що включають економічне розширення можливостей жінок у країнах колишньої Югославії. Брала участь у дослідницькій роботі з питань розширення прав жінок, зокрема щодо ґендерної політики у системі державного управління та ґендерного бюджетування. Також має досвід  із відповідними національними структурами в країнах Південно-Східної та Центральної Азії, допомагаючи державним установам розробляти національні та місцеві плани щодо бюджетування молодіжної політики.


Спікери, тема:  Ліане Штангл, Харалд Ебнер, Елізабет Дірінг: «Ґендер в аудиті: методи, шляхи та функції аудиторських установ»

📆 Дата: 22 вересня

⏰ Час: 11.00-13.00

💻 Долучитися  можливо за посиланням

https://grbproject-org.zoom.us/j/93450173995

Ліане Штангл – аудиторка Рахункової палати Австрії з багаторічним досвідом роботи. З 2013 року голова відділу з питань бюджету та впливу Рахункової палати, відповідальна за роботу експертно-консультативного центру з питань ефективного бюджетування і ґендерної рівності/ґендерного бюджетування. Даний відділ здійснює перевірки у сфері ґендерної рівності, а також проводить консультації для аудиторів Рахункової палати.

Харалд Ебнер – старший експертний аудитор Рахункової палати Австрії. З 2013 року працює у відділі з питань бюджету та впливу Рахункової палати; контактна особа експертно-консультативного центру з питань ефективного бюджетування і ґендерної рівності/ґендерного бюджетування. Даний відділ здійснює перевірки у сфері ґендерної рівності, а також проводить консультації для аудиторів Рахункової палати.

Доктор Елізабет Дірінг – юристка; кілька років була директором з адміністративної реформи у федеральній канцелярії; з 2010 р. аудитор та експерт з питань державного управління в Рахунковій палаті Австрії.


📆 Дата: 23 вересня

⏰ Час: 16.00-18.00

💻 Долучитися  можливо за посиланням

https://grbproject-org.zoom.us/j/93450173995

Спікерка, тема: Уршка Зрінски, «Програма державних видатків та фінансової підзвітності (PEFA)»

Уршка Зрінски є спеціалісткою з державного сектору Світового банку, також працювала в Секретаріаті з державних витрат та фінансової звітності (PEFA).

 


📆 Дата: 24 вересня

Час: 11.00-13.00

💻 Долучитися  можливо за посиланням

https://grbproject-org.zoom.us/j/93450173995

Спікерка, тема: Александра Владисавлєвіч, «Розвиток ҐОБ в Сербії»

Александра Владисавлєвіч має 20-річний досвід, з яких 8 у рамках міжнародних проєктів розвитку, що реалізуються у Сербії та на Балканах. Бере участь у розвитку місцевого / регіонального економічного планування, розбудові інституційного потенціалу та розробці програм / заходів, що сприяють зайнятості та розвитку підприємництва. Також є консультанткою з розвитку підприємництва, зростання бізнесу та інновацій, бізнес-планування, розвитку МСП, також сферою професійних інтересів є ґендерний аналіз державної політики та бюджетів та громадська адвокація.


Дата: 28 вересня

Час: 9.00-11.00

💻 Долучитися  можливо за посиланням

Спікерка, тема: Ромаваті Сінаґа, “Ґендерно орієнтоване УДФ в Індонезії”

Ромаваті Сінаґа – спеціалістка з питань державного сектору Світового банку. Керує однією з найбільших програм підтримки реформи управління державними фінансами в Індонезії. Нещодавно Рома очолила напрямок ґендерно орієнтованого УДФ, яке програма впроваджуватиме протягом наступних п’яти років. На початку цього року розпочала свою роботу, задіявши у проєкті платформу для оцінки управління державними фінансами з огляду на ґендерні аспекти.

Назад до Новин