Наші новини

Питання імплементації та інституціоналізації ґендерного бюджетування обговорювалося під час Другого  Українського Жіночого Конгресу

7-8 грудня 2018 року у м. Києві проходив Другий Український Жіночий Конгрес. У рамках заходу відбулась дискусія на тему “Кращі практики запровадження ґендерно орієнтованого бюджетування в Україні”, під час якої були обговорені результати запровадження ҐОБ на державному, місцевому рівнях та в громадах на прикладі успішних кейсів та можливості поширення досвіду та популяризації ҐОБ як дієвого інструменту планування справедливого бюджету в інтересах людей.

Учасники/ці дискусійної панелі:

Микола Мовчан, заступни Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції

Олександра Чуркіна, заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції

Дмитро Микиша, заступник Мереф’янського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Харківська область

Тамар Таварткіладзе, міжнародна керівниця програми «ООН Жінки»

Наталія Лазаренко, заступниця директора проекту ПУЛЬС, Асоціація міст України

Під час виступу Микола Мовчан, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції зазначив: «Європейський вибір України, європейська інтеграція означають наближення, в тому числі, до економічних та соціальних стандартів Європейського Союзу, які базуються, зокрема, й на визнанні різноманітності жінок та чоловіків і, відповідно, їхніх потреб, а також на принципах недискримінації та ґендерної рівності в усіх сферах соціально-економічного розвитку».

Мая Босніч, керівниця проекту «Ґендерне бюджетування в Україні», що фінансується Швецією, наголосила: «Коли ми хочемо, щоб ҐОБ було запроваджено повною мірою та встановлено законодавчо, ми повинні розуміти, що це все потребує активних дій, які мають бути зроблені на всіх рівнях державної влади, в тому числі, в міністерствах, обласних радах та у місцевих громадах».

Під час дискусійної платформи “Розширення економічних можливостей для жінок та подолання дискримінації на робочому місці та у підприємництві” у рамках Конгресу Міністр фінансів України Оксана Маркарова зазначила, що «Ґендерно орієнтоване бюджетування є відповіддю на системні проблеми, які існують в бюджетному процесі» і відзначила роботу Проекту ҐОБ, подякувавши керівниці Проекту Маї Босніч.

Відповідаючи на запитання про те, як через зміни у фінансуванні можна вирішити проблему низьких зарплат, зокрема в тих сферах, у яких працюють в більшості жінки – освіта, медицина, освіта, Оксана Маркарова наголосила, що проблему неможливо вирішити постановою про підвищення зарплатні, оскільки це призведе тільки до збільшення бюджетних видатків. Проблему потрібно вирішувати через ефективний розподіл видатків: «Підтримуючи жінок, нам потрібно безумовно підтримувати ефективність, що означає ефективний розподіл бюджетних видатків. Також потрібно забезпечити не тільки те, щоб кожна гривня витрачалася ефективно, а щоб ця гривня витрачалася відповідно до потреб кожної статі. І саме це завдання зараз стоїть перед Міністерством фінансів України».

Другий Український Жіночий Конгрес (УЖК) визначив пріоритетні напрямки політики рівних прав і можливостей в Україні на 2019 рік. За підсумками УЖК було підготовлено звернення до державних діячів і службовців, депутатів всіх рівнів та представників політичних і громадських організацій, засобів масової інформації, а також представників приватного і бізнес середовища.

Одна із рекомендації стосується безпосередньо ґендерно орієнтованого бюджетування: “Інституалізувати принципи ґендерно орієнтованого бюджетування у бюджетній системі на всіх рівнях”.

Відеозапис дискусії https://www.youtube.com/watch?v=6_LEzFE4Yrg.

Назад до Новин