Наша команда

Наша команда об’єднує міжнародних та національних експертів в сфері управління державними фінансами, ґендерного бюджетування та ґендерної рівності. Наші експерти мають багаторічний професійний досвід у сфері запровадження ґендерно-орієнтованого бюджетування в країнах з перехідною економікою, досвід роботи в державному секторі щодо реформування бюджетної системи України як на державному так і на місцевому рівні, а також практичний досвід роботи в проектах міжнародної технічної допомоги.

Серед фахівців проекту є доктори економічних і суспільних наук, кандидати економічних наук, магістри економіки, науковці та колишні державні управлінці, які формують потужну команду професіоналів в сфері ґендерно-орієнтованого бюджетування в Україні.

Менеджмент Проекту

 • Катаріна Шмітц

  Директорка Проекту

  Катаріна Шмітц – генеральна директорка компанії NIRAS і директорка Проекту “Ґендерне бюджетування в Україні”. Пані Шмітц має більш ніж 20 років досвіду роботи в проектах з надання технічної підтримки в країнах з перехідним станом економіки та розвинутих країнах. Галузь її спеціалізації – ефективне управління, а також державне управління з особливою увагою на впровадженні гендерних питань в організаціях та державних адміністраціях, посилення процесу проведення гендерного аналізу, сталого гендерного впровадження та гендерного бюджетування. Вона також працювала у сфері розширення економічних прав та можливостей жінок (РЕПМЖ) та була відповідальною за розробку концепції з РЕПМЖ (за сприяння шведської SIDA), спрямованої на посилення програми підтримки країни. Вона також надавала допомогу шведській організації SIDA у гармонізації національного законодавства відповідно до гендерних директив ЕС в країнах СНД та на Балканах. Вона також має величезний професійний досвід у сфері запровадження ініціатив з гендерно-орієнтованого бюджетування в країнах з перехідною економікою, а також вона виконувала роботу на замовлення SIDA, ООН-Жінки, ЕС та інших донорів.

 • Мая Босніч

  Керівниця Проекту

  Мая Босніч є керівницею Проекту. Вона має широкий досвід роботи та управління проектами з розбудови інституційної та організаційної спроможності щодо впровадження бюджетування за результатами й ґендерно-орієнтованого бюджетування в Боснії і Герцеговині, Сербії, Чорногорії, Хорватії, Македонії та Албанії під егідою різних міжнародних організацій – «ООН-Жінки», АМР США, Міністерства міжнародного розвитку Великої Британії, ЮНІСЕФ, Європейської Комісії тощо. Брала участь у новаторських ініціативах із впровадження ґендерно-орієнтованого планування та бюджетування у Боснії і Герцеговині. Керувала і координувала підготовку ряду підручників та посібників із ҐОБ, зокрема першого підручника з ҐОБ для університетів Південно-Східної Європи. Мая має ступінь магістра з економіки та тема її магістерської роботи зосереджена на партисипативному бюджетуванні.

 • Анастасія Єрмошенко

  Міжнародна координаторка Проекту

  Анастасія Єрмошенко – міжнародна координаторка Проекту. Забезпечує належну взаємодію з адміністративних і економічних питань між NIRAS та офісом Проекту. Анастасія також відповідає за забезпечення постійного моніторингу і оцінки Проектом поточної діяльності. Досвід її минулої та нинішньої роботи охоплює розробку програм і управління програмами, планування і звітність щодо результатів проектів, бюджетування проектів, а також аналіз ризиків та моніторинг і оцінку результативності згідно з відповідними методиками. Анастасія має докторський ступінь з економіки та спеціалізується на управлінні державними фінансами (УДФ) і ґендерному бюджетуванні. Має понад десятирічний досвід роботи з міжнародного співробітництва у сфері розвитку.

 • Ольга Чернюк

  Заступниця керівниці Проекту

  Ольга Чернюк – заступниця керівниці Проекту. Має вищу економічну освіту. Також має більше 13 років досвіду роботи у державному секторі (в Міністерстві фінансів України), міжнародних проектах технічного співробітництва, спрямованих на здійснення реформ у бюджетній сфері державного та місцевого рівня, наукової роботи у сфері управління державними фінансами.

 • Оксана Цюпа

  Заступниця керівниці Проекту

  Оксана Цюпа – заступниця керівниці Проекту, кандидатка економічних наук за спеціальністю «Гроші, фінанси і кредит», викладачка кафедри фінансів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Магістр державної служби. Досвідчений практик у бюджетній сфері – начальник відділу фінансування галузей невиробничої сфери Головного фінансового управління Івано-Франківської обласної державної адміністрації (2004 р.). Має досвід роботи експертки з гендерного бюджетування в проекті SIDA «Гендерно – орієнтоване бюджетування на місцевому рівні в Україні» (2012 – 2013 рр.).

Експерти

 • Угіс Сікс

  Міжнародний експерт

  Угіс Сікс  – експерт з управління державними фінансами (УДФ). Має більш ніж 17 років професійного досвіду роботи на рівні центрального уряду з питань реформування систем фінансового менеджменту в якості як державного службовця, так і стороннього консультанта. Працював над реалізацією реформ у сфері УДФ в таких країнах, як Грузія, Косово, Латвія, Молдова, Румунія, Сербія та Україна. Зокрема, спеціалізується на системах концептуально-орієнтованого бюджетування, таких як програмне бюджетування, середньострокове прогнозування витрат тощо. Добре знайомий з державним управлінням і УДФ в Україні. Працює в Україні з 2007 р. з різними клієнтами, як-от Міністерство фінансів, Секретаріат Кабінету Міністрів, Національне агентство державної служби України.

 • Елізабет Клатцер

  Міжнародна експертка

  Елізабет Клатцер – міжнародна експертка з ґендерних і державних питань. Має більш ніж десятирічний досвід досліджень і консультування з питань ґендерно-орієнтованого бюджетування, управління державними фінансами, ґендерної та економічної політики. Отримала ступінь доктора економічних і суспільних наук. Тема докторської дисертації – «Ґендерна рівність як основа податково-бюджетної та економічної політики: теорія та практика ґендерно-орієнтованого бюджетування». Д-р Клатцер володіє унікальними знаннями у різних важливих сферах, як-от ґендерно-орієнтоване бюджетування та УДФ. Її досвід включає 10 років роботи на державній служби, в якості дослідника, лідера громадянського суспільства та міжнародного консультанта.

 • Наталія Малоголовко

  Фінансова та адміністративна менеджерка

  Наталія Малоголовко має магістерський ступінь за напрямком «Міжнародні відносини» та «Фінанси та кредит». Працювала в спільному проекті Ради Європи та Європейського Союзу зі зміцнення і утвердження прав жінок і дітей в Україні (TRES). Перед переходом в Проект ГОБ керувала Відділом фінансового аналізу та бюджетування банку. Вільно володіє англійською мовою.

 • Марина Шаповал

  Національна експертка

  Марина Шаповал – національна експертка Проекту. Має ступінь магістра в галузі міжнародної економіки. Вільно володіє англійською мовою, вивчає польську. Має практичний досвід роботи в проектах  міжнародної технічної допомоги в якості фінансового аналітика. В проекті USAID MFSI-II виконувала обов’язки грант-менеджера.

 • Надія Івченко

  Організаторка заходів та адміністративна асистентка проекту

  Надія Івченко має магістерську ступінь КНЕУ ім. Вадима Гетьмана з міжнародної економіки, спеціалізація управління міжнародним бізнесом. Вільно володіє англійською мовою. Вивчала німецьку та італійську. До приходу в команду Проекту ГОБ мала 8 річний досвід у веденні справ іноземного представництва в Україні, під час якого пройшла 6 місячне стажування в головному офісі компанії  в Будапешті.  До цого працювала в проекті USAID HPI на адміністративній посаді.

 • Оксана Кисельова

  Національна експертка

  Оксана Кисельова – національна експертка Проекту, кандидат філософських наук.

  Має досвід роботи в академічній сфері, в міжнародних організаціях  і неурядовому секторі.  Більш, ніж 20 років є адвокатом ґендерної рівності на національному і міжнародному рівнях. Надає експертну підтримку органам державної влади у формуванні  ґендерної політики. Має більш ніж десятирічний досвід теоретичної і практичної роботи з питань запровадження ґендерно-орієнтованого бюджетування в Україні. Вільно володіє українською, російською і англійською мовами.

 • Маріанна Колодій

  Національна експертка

  Маріанна Колодій – національна експерткаПроекту. Протягом останніх десяти років М. Колодій досліджує питання впровадження ґендерного підходу у роботу державних та місцевих органів влади в Україні, розробляє тренінгові програми з соціальних та ґендерних питань для різних груп бенефіціарів.

  Має практичний досвід у проведенні різних видів соціального та ґендерного аналізу, оцінки соціально-ґендерного впливу у різних сферах соціального, політичного та економічного розвитку.

  Також вона бере участь у підготовці навчальних матеріалів (посібників, підручників, навчальних матеріалів тощо) з питань впровадження ґендерної рівності в соціально-економічній сфері.

 • Ірина Кадебська

  Національна експертка

  Ірина Кадебська – національна експертка Проекту. Має ступінь магістра фінансів. У минулому –  державний службовець, має досвід роботи з місцевим та державним бюджетом (Київська обласна державна адміністрація, Міністерство соціальної політики України).

  Ґендерно-орієнтоване бюджетування є не лише професійною діяльністю Ірини, а й тематикою наукового дослідження на здобуття магістерського ступеня за спеціальністю “Публічне управління та адміністрування” в Національній академії державного управління при Президентові України. Проходила стажування в Адміністрації Президента України, Міністерстві фінансів України.

 • Юлія Красноголов

  Експертка з комунікацій та моніторингу

  Юлія Красноголов – експертка з комунікацій та моніторингу Проекту, має багаторічний досвід роботи в комунікаціях та зв’язках із громадськістю, а також у консультуванні з політичних питань, прав людини та ґендерної рівності.

  Більше п’яти років вона працювала у Міжфракційному об’єднанні «Рівні можливості» (Верховна Рада України), надаючи консультаційні послуги з питань ґендерної рівності в різних сферах суспільно-політичного життя.

  Будучи консультанткою з політичних та медіа-питань в PR-агенції, Юлія консультувала членів парламенту України та представників політичних партій, підтримуючи їхню щоденну комунікаційну діяльність та надаючи інформаційну підтримку під час парламентських виборів (у 2009, 2012, 2014 і 2015 рр.).

  У 2016-2017 рр. Юлія Красноголов працювала ґендерною консультанткою в Канадській програмі розвитку в Україні (Міністерство міжнародних справ Канади (GAC). Основною метою роботи було надання експертної підтримки Програмі в інтегруванні ґендерної рівності до програм, секторів та проектів, а також моніторинг, контроль та звітування про досягнення цих результатів.

 • Олена Іллясевич

  Адміністративна асистентка

  Олена Іллясевич – адміністративна асистентка Проекту. Олена здобула два магістерські ступені у Київському Національному університеті імені Тараса  Шевченка за спеціальністю “Політологія” та Національній академії державного управління за спеціальністю “Електронне урядування”.

  Попередньо стажувалась і працювала у Відділі зовнішніх відносин Центрального офісу Європейської Народної Партії у Брюсселі. До цього працювала на посаді асистентки Програми USAID РАДА: відповідальне, підзвітне, демократичне парламентське представництво.

  У 2010-2011 стажувалась у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства за Програмою USAID.

  Олена бере активну участь у активностях ГО “Ліга Інтернів” та є випускницею Інституту Роберта Шумана у тематиці «Жінки в політиці».

 • Мирослава Дігтяр

  Національна експертка

  Мирослава Дігтяр – Національна експертка Проекту.

  Мирослава має вищу юридичну освіту, більше 7 років досвіду роботи у державному секторі (Міністерстві України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерстві соціальної політики України, Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини), спрямованого на формування, реалізацію та здійснення контролю за дотриманням рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Працювала з випадками дискримінації за ознакою статі, домашнього насильства по відношенню до жінок, чоловіків.