Наші новини

Міжнародний дискурс щодо впровадження успішних практик ҐОБ

Протягом 20-22 лютого українська делегація, у складі представниць Міністерства фінансів України Олена Мачульної та Галини Грабарчук, а також команди проекту ҐОБ Майї Босніч та Оксана Цюпи, представляли український досвід впровадження ґендерно-орієнтованого бюджетування. Заходи, дискусії та тренінги були організовані Міжнародним валютним фондом та Об’єднаним Віденським інститутом (JVI).
Олена Мачульна та Галина Грабарчук представляли український досвід впровадження ҐОБ на національному та місцевому рівнях. Пані Мачульна наголосила на важливості прийняття «Методичних рекомендацій щодо реалізації та використання ґендерно-відповідального підходу в бюджетному процесі» (Наказ Міністерства фінансів України №1 від 2.01.2019 р.). Документ визначає:
• такі терміни як гендерні аспекти, ґендерно-чутливі та ґендерно-нейтральні бюджетні програми;
• етапи впровадження ґендерного підходу у бюджетному процесі;
• підхід до проведення ґендерного аналізу бюджетних програм;
У свою чергу пані Грабарчук, ознайомила міжнародних колег з перебігом гендерного бюджетування на місцевому рівні, а саме головними здобутками, напрямками роботи та потенційними викликами.

Під час обговорення та дискусій експертів з управління державними фінансами, керівник проекту ҐОБ Мая Босніч наголосила на важливості практики гендерного бюджетування як одного з ефективних інструментів досягнення гендерної рівності.
Варто додати, що тема ґендерної рівності є на порядку денному у багатьох країнах та регіонах. Незважаючи на певні досягнення у сприянні ґендерній рівності протягом останніх років, ґендерні розриви все ж таки є досить значними.
Загалом, такі міжнародні зустрічі є можливістю розвивати діалог між різними країнами та експертами щодо розробки та реалізації успішних практик гендерного бюджетування з метою вивчення та збільшення впливу цих ініціатив.

Назад до Новин