Наші новини

Завершення навчального курсу «Ґендерно орієнтований підхід у бюджетному процесі» для фахівців Міністерства внутрішніх справ України та його структурних підрозділів

В рамках виконання Меморандуму про співробітництво з питань застосування ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі, укладеного між Міністерством внутрішніх справ України та консорціумом «NIRAS» SwedenAB з березня по серпень 2020 року експертами Проєкту «Ґендерне бюджетування в Україні» проводилися теоретичні та практичні заняття з офіцерами та працівниками органів та підрозділів системи МВС. Відбулося вручення сертифікатів про закінчення навчального курсу «Ґендерно орієнтований підхід у бюджетному процесі». «Це перший крок у впровадженні ґендерно орієнтованого підходу до складання бюджетних програм. Впевнена, що результати нашої спільної діяльності стануть міцним фундаментом для розбудови спроможностей МВС та підвідомчих ЦОВВ у напрямку впровадження гендерної рівності. Відтепер, вашою відповідальною місією є імплементація набутих знань та навичок у практичну діяльність», – зазначила під час вручення сертифікатів Катерина Павліченко.

Важливим результатом співпраці стало проведення ґендерного аналізу 12 бюджетних програм. За результатом цього аналізу визначено пункти, які потребують змін. На основі цього розроблено рекомендації до запитів бюджетних програм апарату та органів системи МВС задля усунення ґендерного дисбалансу в розподілі коштів, які будуть враховані під час формування паспортів бюджетних програм.

«Я хочу подякувати Міністерству внутрішніх справ Україні за відкритість до нових інструментів, нових шляхів і нових викликів. Дуже добре, что МВС підтримує цей прогресивний напрям у нашому суспільстві», – відмітила Оксана Кисельова.

«Впровадження політики рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків є не тільки вимогою часу, але й нагальною потребою нашого суспільства. І ми підішли вже до того, щоб всі необхідні політики і практики активно впроваджуються у нас у відомстві», – сказав начальник управління моніторингу дотримання прав людини Міністерства внутрішніх справ України Дмитро Гладчук.

Загалом для фахівців структурних підрозділів органів системи МВС експертами проєкту ҐОБ проведено 10 лекційних навчань та 6 практичних занять з питань застосування ґендерно-орієнтованого підходу, в результаті яких
58 представників органів системи МВС набули вмінь та навичок в сфері включення ґендерного аспекту в паспорти бюджетних програм.

Назад до Новин