Наші новини

ҐОБ в Україні. На крок ближче до імплементації

Міністерство фінансів України представило концепцію середньострокового бюджетного планування з елементами ґендерно-орієнтованого бюджетування.

Презентація відбулась під час круглого столу «Запровадження середньострокового бюджетного планування та роль ґендерно-орієнтованого підходу у бюджетній реформі» 16 грудня 2016 року.

Із принципами, зокрема, ґендерного бюджетування та результатами його впровадження у різних країнах світу присутніх познайомила керівниця Відділу управління державними фінансами Департаменту з фіскальних питань МВФ Кароліна Рентерія Родрігес.

“Ґендерне бюджетування – це використання фіскальної політики задля ґендерної рівності та подальшого розвитку. Ґендерне бюджетування зараз впроваджують у всьому світі, але Європа – це регіон який можна назвати взірцем впровадження ґендерного бюджетування. Ґендерне бюджетування має стати частиною плану розвитку України”, – наголосила Родрігес у своєму виступі.

Про досвід впровадження ҐОБ в Македонії, Албанії та в інших країнах Західних Балкан присутнім розповіла регіональний менеджер ООН Жінки Ерміра Лубані. Завершуючи свій виступ вона сказала: “Ґендерне бюджетування – невід’ємна частина реформ!”.

Про те що ҐОБ – це необхідна реформа говорили багато учасників круглого столу. “Без структурних реформ не буде можливості знижувати роль держави і збільшувати зростання економіки”, – зазначив у своєму виступі радник Прем’єр-міністра України, Співголова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош. Постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше підкреслив, що Україні сьогодні не просто реформуватись, але це вкрай потрібно робити для її розвитку.

Перша заступниця Міністра фінансів України Оксана Маркарова зазначила: “Без запровадження середньострокового планування, без впровадження ґендерного бюджетування ми не зможемо змінити стару фінансову систему”.

Про міжнародну технічну допомогу Україні в реалізації реформ говорили  керівник відділу співпраці Посольства Швеції (Sida) Генрік Вітфельдт, спеціаліст державного сектору Світового Банку Ірина Щербина, радник з ОТД Міністерства фінансів США Сета Вандегріфт, Керівник відділу програм допомоги “Належне управління та демократизація” Представництва Європейського Союзу в Україні Мартін Клауке, Генеральний директор ІБСЕД (USAID) В’ячеслав Зубенко.

Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом  наголосив, що ґендерна рівність дуже важлива для країни, яка прагне дотримуватися прав людини. Він також пообіцяв, що у випадку успішного впровадження ґендерно-орієнтованого бюджетування в Україні Швеція розгляне можливість продовження проекту з ґендерного бюджетування в Україні.

У перерві учасники зустрічі змогли подивитись пізнавальний документальний фільм про ґендерно-орієнтоване бюджетування. Ви теж можете його переглянути за цим посиланням.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України, за підтримки проекту «Ґендерне бюджетування в Україні» (ҐОБ Проект), який фінансує Шведська аґенція міжнародного розвитку (Sida) почало впроваджувати принципи гендерно-орієнтованого бюджетування з 2014 року. Мета ґендерного бюджетування і проекту – підвищити економічну ефективність і прозорість видатків бюджету з урахуванням потреб жінок і чоловіків з різних соціальних груп. Кінцева ціль Проекту – удосконалення бюджетного процесу шляхом застосування ґендерного підходу, що сприятиме реформуванню системи управління державними фінансами.

За більш як 2 роки роботи Проекту проведено ґендерний бюджетний аналіз програм, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів у галузях освіти, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, соціального захисту та соціального забезпечення і охорони здоров’я. Дослідження, проведені у 13 регіонах показали, що потреби чоловіків і жінок в послугах, які фінансуються з бюджету є різними.

Багато фотографій із круглого столу дивіться на нашій сторінці у Facebook.

Facebook
Назад до Новин