Наші новини

Віднині українські міністерства готові до застосування ґендерно орієнтованого бюджетування

31 липня поточного року успішно завершилася серія навчальних семінарів щодо особливостей застосування ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі для всіх міністерств України, які були організовані Міністерством фінансів України за підтримки Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні» (Швеція).

Метою  заходів було надання підтримки міністерствам та забезпечення конструктивного діалогу між спеціалістами міністерств та експертами з питань ҐОБ з питань інтеграції ґендерно орієнтованого підходу у бюджетний процес.

Під час заключної зустрічі, яка знаменувала собою закінчення навчального курсу, до учасників з вітальним словом звернулися Володимир Лозицький, директор Департаменту державного бюджету Мінфіну, Ганна Царенко, координаторка проектів Посольства Швеції в Україні, та Ольга Чернюк, заступниця керівниці Проекту ҐОБ, які побажали всім плідної роботи із застосування ҐОБ у своїх галузях.

Володимир Лозицький також звернув увагу присутніх на той факт, що «інструктивний лист Мінфіну щодо підготовки бюджетних запитів на 2019-2021 роки, які вже отримали головні розпорядники бюджетних коштів, містить положення щодо включення ґендерного аспекту у бюджетні запити», а також висловив сподівання, що «результати ґендерного аналізу, проведеного учасниками та учасницями семінарів, будуть використані і відповідні завдання та показники будуть відображені у бюджетних запитах».

Під час заходу учасниці та учасники з міністерств презентували напрацювання із ґендерного аналізу 17 бюджетних програм у різних галузях та обговорили результати і рекомендації задля їх покращення, аби вони у більшій мірі відповідали потребам жінок та чоловіків, хлопчиків та дівчаток.

Довідково: Навчання з ҐОБ для міністерств відбувалося протягом червня-липня 2018 року. Представниці та представники 14 міністерств (Міністерство фінансів України, Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерство культури України, Міністерство оборони України, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України, Міністерство інформаційної політики України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство юстиції України) вчилися здійснювати ґендерний бюджетний аналіз галузевих програм з метою виявлення ґендерних розривів та формулювання рекомендацій щодо заходів, спрямованих на їх подолання.

Навчання було організовано в 4 етапи, які включали тренінги та виконання домашніх завдань. За результатами виконання підсумкового завдання 56 осіб отримали сертифікати про проходження навчального курсу із ҐОБ. Загалом у тренінгах взяли участь понад 100 учасниць та учасників.

Назад до Новин