Наші новини

Відбувся семінар для голів та представників ОТГ: «Від теорії до практики застосування ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі»

Проект ҐОБ спільно з Асоціацією об’єднаних територіальних громад та програмою “ULEAD з Європою” провели семінар для представників ОТГ щодо застосування ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі.

“ҐОБ – це визнаний у світі, ефективний інструмент задля недопущення такого явища як “сліпий” бюджет. Дуже важливо, що реформа децентралізації відкриває нові можливості застосування ґендерного підходу у бюджетному процесі саме на місцевому рівні. Вже зараз ми можемо враховувати ґендерні аспекти у відповідних бюджетних документах, збирати дані, розподілені за статтю. ҐОБ дає конкретні результати, які є відчутними для мешканців,” –  зазначив Тімо Біанк, керівник Групи реформи місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Також про успіхи впровадження ґендерно орієнтованого підходу наголосив і Сергій Марценюк, заступник начальника управління планування місцевих бюджетів – начальник відділу міжбюджетного регулювання та середньо-строкового планування Департаменту місцевих бюджетів Міністерства фінансів.

Учасники заходу ознайомилися із сутністю та принципами ґендерно орієнтованого бюджетування, а також отримали практичний досвід застосування ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі відповідно до Методичних рекомендацій, затверджених наказом Міністерства фінансів України №1 від 02.01.2019 року.

Назад до Новин